Kocioł Gazowy Kondesacyjny Vaillant ecoTEC exclusive

ecoTEC exclusive

Kocioł gazowy kondensacyjny, wiszący, jedno i dwufunkcyjny


  • Inteligentna technologia automatycznego dostosowania do zmiennej jakości gazu
  • Technologia kondensacyjna z przyszłością, wyróżniona etykietą Green iQ
  • Nowoczesny, dotykowy interfejs i aplikacja mobilna sensoAPP
  • Plug&play- czyli szybki sposób podłączenia komunikacji internetowej
  • Podnieś efektywność i komfort – połącz kocioł z jednym z regulatorów i zasobników ciepłej wody

Dzięki inteligentnej technologii IoniDetect kocioł automatycznie dostosowuje się do zmiennej jakości dostarczanego gazu. W ten sposób stale zapewnia najwyższą efektywność energetyczną i najniższe koszty ogrzewania. Jest jeszcze jedna ważna korzyść: adaptacja oznacza stabilną i długoterminową eksploatację kotła bez konieczności prowadzenia większych prac serwisowych. System pracuje w trybie automatycznym, zapewniając stały, najwyższy komfort w domu.

Wybór kotła ecoTEC exclusive to pewna inwestycja w ekologiczne ogrzewanie. Jest on wyróżniony etykietą Green iQ, którą oznaczamy najwyższej klasy produkty działające w ekologicznej technologii. Wszystkie znacznie ograniczają emisję i istotnie przyczyniają się do ochrony środowiska.


Z sofy lub z ulubionej kawiarni: dodatkowy moduł internetowy sensoNET połączony z aplikacją sensoAPP pozwala sterować ogrzewaniem z dowolnego miejsca. Instalowanie urządzeń nie wymaga trudu dzięki technologii „włącz i używaj”. Nowy interfejs urządzenia z wbudowanymi elementami dotykowymi i ulepszona koncepcja obsługi wraz z instrukcją „krok po kroku” ułatwiają ustawienie parametrów kotła zarówno instalatorowi, jak i użytkownikowi.


Nie tylko doskonale harmonizuje z wnętrzem, lecz także jest wzorem intuicyjnej obsługi: gazowy kocioł kondensacyjny o nowej, eleganckiej i płaskiej konstrukcji. Udoskonalony interfejs z sześcioma wbudowanymi elementami dotykowymi, suwakiem i wyświetlaczem tekstowym gwarantuje bezbłędną obsługę urządzenia. Wszystkie istotne funkcje są przedstawione w sposób czytelny i zrozumiały, co przyspiesza nawigację i wprowadzenie ustawień.


Kocioł ecoTEC exclusive daje liczne możliwości rozbudowy instalacji: połącz go z jednym z regulatorów i zasobników ciepłej wody Vaillant, aby zwiększyć komfort i zoptymalizować koszty. Możesz nawet regulować ogrzewanie w każdym pomieszczeniu osobno w systemie ambiSENSE, uzyskując najwyższy komfort.


Dane techniczne

VC 20CS/1-7VC 25CS/1-7 VCW 36CF/1-7
RodzajJednofunkcyjnyJednofunkcyjnyDwufunkcyjny
Moc nominalna c.o. przy 50/30°C2,8 - 21,6 kW2,8 - 27,0 kW3,4 - 27,1 kW
Moc maksymalna c.w.u.24,0 kW24,9 kW36,4 kW
Klasa energetyczna c.o. (Od A+++ do D)AAA
Klasa energetyczna c.w.u. (Od A+ do F)--A
Wydatek c.w.u. przy ΔT=30°C--17,6 l/min
Zasilanie230V / 50Hz230V / 50Hz230V / 50Hz
Pobór mocy w stanie czuwania< 2 W< 2 W< 2 W
Maksymalny pobór mocy elektrycznej75 W90 W113 W
Poziom hałasu w pomieszczeniu44 dB(A)47 dB(A)44 dB(A)
Wymiary (wys. / szer. / gł.)720 / 440 / 348 mm720 / 440 / 348 mm720 / 440 / 382 mm
Waga34 kg34 kg43 kg